Florence in a nutshell

Poslední destinací, kterou jsme doposud navštívili byla Florencie, kde se Letti rozhodla oslavit své narozeniny. Florencie je pravděpodobně jedno z nejživějších italských měst. I přes fakt , že se jedná o celkem malé město,  jsem si víc než jistá, že 48 hodin Vám nebude stačit. Pravdou je, že se můžete vrátit několikrát a stejně neuvidíte vše co Florencie nabízí. 

Our last destination was Florence, where we celebrated Lettis birthday.  Arguably it is Italy’s most vibrant city. Even though it is actually quite small city 48 hours won't be enough, actually you can return time and again and you still

won't see it all. 

Florencie je rušná, romantická, plná úžasných kaváren a  módních butiků s těmi nejlepšími značkami. Skvělé je, že téměř ke všem důležitým místům se dostanete pěšky. 

Co by Vám nemělo uniknout : 


Firenze is busy, romantic, full of amazing coffee places, fashion boutiques with the best brand clothes. Great thing about this city is that you can reach almost all the destinations by walking.
Those that must absolutely not be missed are  : 

Il Duomo di Firenze also known as the Catteddrake di Santa Maria del Fiore 

Tato nádherná katedrála započala svou stavbu v roce 1926 v Gotickém stylu a stavba byla ukončena v roce 1436 což je podle mě absolutně neskutečné. Jedná se o jedno z míst zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. A pokud neuvidíte nic jiného z celého města, chci aby jste viděli tohle. 

This splendid cathedral was begun in 1296 in the Gothic styl and completed in 1436 with the dome. Its a part of UNESCO World Heritage Site and The basilica is one of Italy's largest churches. Absolutely marvellous. If nothing else, visit  this place. 
Uffizi Gallery


Galerie Uffizi je jedna z nejlepších světových a v Itálii dokonce nejdůležitější galerii vůbec. Můžete zde vidět práce těch nejlepších italských autorů jako jsou například Botticelli, Michelangelo nebo Leonardo da Vinci. Ale zcela upřímně čekání ve frontě je neskutečné a někdy až pětihodinové. Pokud návštěvu muzea plánujete, určitě vezměte v potaz že si muzeum můžete předem rezervovat. 

The Uffizi Gallery is one of the world's top art museums and at the same time it is the  most important Italian museum. You can see works of art by great Italian artists such as Botticelli, Michelangelo, Leonardo da Vinci . But frankly speaking waiting in the queue is insane. Waiting times can be up to five hours. So If you want to skip the lines you should consider book a museum. 


Via de' Tornabuoni

Co je v Praze Pařížská.

Where you can see all the designer brands such as Gucci, Roberto Cavalli and Bulgari. 


Ponte Vecchio.

Návštěva Florencie není kompletní pokud nemáte fotku z mostu Ponte Vecchio. Teď, stejně jako ve XIII. století se zde nachází mnoho stánků a obchodů jen sortiment nabízeného zboží je  o něco rozdílný. 

No visit to Florence is complete without a picture on Ponte Vecchio. There are shops now and There have been shops since the 13th century. Even though the sortiment is slightly Different now.


Řekla bych, že o památkách bylo řečeno dost. Koneckonců od toho máme Wikipedii. Takže dodám své osobní tipy. 

That is enough about sights at the end of the day we have wikipedia. So lets add my personal tips. 

The  Red Garter 

Pravděpodobně nejvíc oblíbený bar Amerického stylu ve městě. My jsme se sem vydali na karaoke ale bar  nabízí  mnohem víc DJ a živá hudba, televizní přenosy a také skvělé Americké steaky a burgery. 

Perhaps the most popular American-style sports bar in Florence. We went there for karaoke session but there is more to do, Live Music and  DJ ,  televised sports or great America steaks and  burgers.  


The Lion's Fountain

Skvělá hospůdka. Absolutně doporučuji, zejména pokud studujete v zahraničí nebo městem  projíždíte. Stejně jako předchozí zmíněné místo je i toto english friendly. 

Awesome pub! Definitely recommend if you're studying abroad or travelling through. As the Red Garter also this place is english friendly place. 

La Ménagére

Ještě jsem nic takového neviděla, není to jen kavárna nebo restaurace ale také obchod s bytovými doplňky a květinářství. Nádhernost. Design je moderní a celé místo je minimalistické. Krom všeho zmíněného ani  nemluvě o jídle a dezertech.

I have never seen anything like this before ,that is not just coffee and restaurant but also sells home wares and has an in-house florist. It is amazing, design is modern, minimal and clean place. Not even mention the food and deserts. 
Share:

0 komentářů