books inspiration MARCH

Kniha je vždy dobrý nápad. Je jedno jestli k ranní kávě, večer před spaním, v létě na slunci, v zimě v kavárně. Ve vlaku, v parku, na balkoně se sklenkou vína. To bude také důvod, proč opavdu úspěšní lidé čtou. A čtou hodně.

Hodně znamená třeba Bill Gates - 50 knih ročně. Tím se dostáváme na 1 knihu týdně. Mark Zuckerberg s jednou knihou na 14 dní. No a pak třeba Oprah Winfrey, která přečte minimálně jednu knihu měsíčně

 A book is always a good idea. Whether with a morning coffee, or in the evening before you go to sleep. In the summer or in the winter in a cafe. On the train, in the park, on the balcony with glass of wine. That could also be the reason why successful people read. And they read a lot.

For example, Bill Gates reads 50 books each year, which means 1 book a week. Mark Zuckerberg reads one book in 14 days. And last but not least Oprah Winfrey reads one book a month.

Pokud jsem Vás přesvědčila a teď už jen uvažujete co číst tady je moje měsíční doporučení. 

If I have convinced you and you are now contemplating which book to start reading, here is my recommendation for this month.

The outliers 

autor Malcolm Gladwell 

Další návod na úspěch. Tenhle je ale čtivý a lehký. Kde opravdu úspěšní lidé jednají rozdílně? Jak nás ovlivňuje výchova a naši rodiče, případně jsme determinování k uspěchu nebo opačnému neúspěchu? Kolik procent je talent a kolik tvrdá práce? 
Jak Bill Gates dosáhl svého extrémního uspěchu, a jaká je historie beatles?

Another recipe for success. But this one, is easy and readable. What are successful people doing differently? Are we determined to succeed or not? What percentage is down to talent or hard work? How did Bill Gates or The Beatles reach their success?


Alchymista

autor Paulo Coelho

Alchymista je jednou z nejprodávanějších knih vůbec. A pokud opravdu čtete mezi řádky, zjistíte že nejde jen o vypravění o mladém Santiagovi ale také o soupis několika velmi důležitých životních rad a pravidel.

The Alchemist is one of the bestselling books ever. If you are reading really carefully you will soon realise that it is not just a story about young Santiago but also a book full of really important life lessons and rules.

The Soul of a Butterfly

autor Muhammad Ali 

Životopis o jednom z největších boxerů všech dob. Muhammad Ali byl neskutečná osobnost, charismatický boxer a trojnásobný profesionální mistr světa těžké váhy.  Nejde ale jen o box, tahle kniha Vám pomůže vytvořit si obrázek o rasistické Americe která je je bohužel stále aktuální téma. Je to kniha o jeho životě, myšlenkách a úspěchu. Na knize spolupracoval se svou dcerou a celá kniha, je doprovázena její poezii. 

This is a biography about one of the greatest boxers of all time. Muhammad Ali was a great character, charismatic boxer and 3 times heavyweight champion. But it is not just about boxing. This book will help you form a picture about racism in USA which is unfortunately still a real issue. It is a book about his life, thoughts and success. A book is written in cooperation with his daughter.

Eleanor Roosvelt

Autorka Blanche Wiesen Cook

První ze dvou vydání knih o ženě, které změnila život milionum lidem. 
Jako jedna z mnoha neměla snadný život a to zejména dětsví v Americké aristokratické rodině s otcem alkoholikem a nepříliš milující matkou. Tato kniha pojednává o jejím dětství, manželství, prezidenteské volbě, boji proti rasismu nebo právu žen


This is the first part from 2 books about woman who changed the lives of millions. Like many even she did not have an easy life, especially her childhood in the aristocratic American family with father addicted to alcohol and an unloving mother. This book is about Eleanors childhood, marriage, presidential election and her fight against racism and women's rights. 

Share:

0 komentářů